Jak stworzyć animację GIF?
By admin

Jak stworzyć animację GIF?

Co przykuwa Twoją uwagę, gdy czytasz czyjegoś bloga?

Obrazy i wideo są świetne do rozbijania dużej ilości treści i dodają trochę koloru do twoich postów na blogu.

Ale co z dodaniem ruchomych obrazów i animacji do swojego bloga?

Animowany GIF to seria obrazów połączonych razem, aby nadać im wygląd ruchu. Animowany GIF może być odtwarzany automatycznie, więc przyciąga uwagę użytkownika. Są one naprawdę popularne w sieci w różnych formatach, a znane strony, takie jak BuzzFeed, są znane z używania animowanych GIF-ów.

Te animacje mogą być bardzo szybkie do stworzenia, a także mogą być naprawdę przydatne, na przykład tworząc krótki GIF, aby zademonstrować narzędzie, które lubisz używać online.

Niedawno napisaliśmy post o tym, jak zrobić animowanego GIF-a dla mediów społecznościowych i był on tak popularny, że zbadaliśmy dla Was więcej narzędzi.

Oto pięć animowanych narzędzi GIF, na które warto spojrzeć, jeśli chcesz stworzyć kilka mini animacji na swoją stronę internetową:

Stwórz szybką, darmową animację zrzutu ekranu dzięki LICEcap

LICEcap to darmowe, dostępne do pobrania narzędzie, które pozwala nagrywać akcje rozgrywające się na ekranie i zapisywać je jako animowane GIF-y.

Jest bardzo proste, ale jego rezultaty są imponujące.

Po pobraniu programu i uruchomieniu narzędzia, może ono wyglądać dość myląco, ponieważ wygląda po prostu jak puste pudełko.

Ale w rzeczywistości jest to zarys obszaru ekranu, który LICEcap będzie przechwytywał. Oznacza to, że możesz zmienić rozmiar pola przechwytywania LICEcap, aby upewnić się, że nagrywasz tylko tę część ekranu, którą chcesz.

Nagranie można wstrzymać (klikając „pauza” lub używając skrótu klawiaturowego ctrl+alt+P) i wybrać liczbę klatek na sekundę (FPS) – wyższa liczba da bardziej płynny gif, ale rozmiar pliku wzrośnie i może to spowolnić Twoją stronę.

Stwórz GIF ze zdjęć za darmo dzięki Giffysnap

Giffysnap to serwis internetowy, w którym można przesłać serię plików graficznych i stworzyć z nich animowanego GIF-a. Jest on darmowy i nie trzeba się nawet rejestrować, aby korzystać z serwisu.

GIF-y tego typu mogą być szczególnie dobre do pokazywania przemian. Być może twój rzeczywisty sklep został poddany renowacji i chcesz pokazać zdjęcia przed i po, lub zaktualizowałeś projekt strony internetowej i chcesz GIF przewijać zrzuty ekranu pokazujące zmiany, które zostały dokonane.

Możesz zdecydować, w jakiej kolejności mają się pojawiać obrazy, jak szybko mają się przewijać i jaki rozmiar powinien mieć końcowy GIF.

Kiedy GIF zostanie utworzony, możesz go pobrać na swój komputer lub uzyskać kod, aby wkleić go na swoją stronę. W prawym dolnym rogu końcowego GIF-a znajduje się malutkie logo, ale jest to naprawdę szybkie i łatwe w użyciu narzędzie.

Tworzenie Screenflow GIF i przesyłanie ich do sieci za pomocą Recordit

Recordit to oprogramowanie do pobrania dla komputerów z systemem Windows i Mac. Podobnie jak LICEcap, nagrywa akcję, która ma miejsce na ekranie komputera, ale zamiast tworzyć plik GIF na komputerze, przesyła go na stronę Recordit.io i tworzy link, który można udostępnić.

Gdy Recordit został zainstalowany na komputerze, w prawym dolnym rogu paska zadań pojawia się ikona. Kiedy klikniesz tę ikonę, pojawią się poziome i pionowe linie, które przeciągniesz po ekranie, aby wybrać obszar ekranu, który chcesz nagrać.

Po wybraniu obszaru ekranu do nagrywania, pojawi się przycisk „nagraj”.

Po naciśnięciu przycisku „nagraj”, Recordit nagrywa wszystko, co dzieje się na ekranie, w zakresie pola. Przycisk „nagraj” zmienia się w przycisk „zatrzymaj”, który należy nacisnąć po zakończeniu nagrywania.

Kilka sekund później, klikalne wyskakujące okienko ekranu przenosi Cię do Twojego nagrania, umieszczonego na stronie Recordit.io. Możesz zobaczyć przykład GIF-a, który zrobiłem tutaj. W prawym górnym rogu znajdują się przyciski udostępniania społecznościowego, a jeśli chcesz pobrać swój GIF na komputer, możesz kliknąć „GIF” poniżej nagrania, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i zapisać plik.

Tworzenie i udostępnianie animowanych GIF-ów na urządzeniach z systemem iOS dzięki aplikacji Gifit

Ruchome obrazki

Gifit to darmowa aplikacja na urządzenia iPhone i iPad, która posiada dwie główne możliwości. Pierwszą z nich jest jej ogromna, przeszukiwalna biblioteka animowanych GIF-ów, która zawiera miliony GIF-ów w 40 kategoriach. Poręczny dla wiadomości tekstowych i Twitter, ta część aplikacji jest szczególnie przydatna dla GIF-ów w stylu reakcji, takich jak „szczęśliwy” lub „zdezorientowany”.

Druga możliwość jest prawdopodobnie bardziej przydatna dla firm i blogów. Pozwala użytkownikom tworzyć animowane GIF-y z obrazów przechowywanych na telefonie lub tablecie. Może to być zrzuty ekranu stron internetowych zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych lub zdjęcia zrobione na konferencji lub za kulisami w biurze, a GIF-y mogą być udostępniane, połączone lub zapisane w urządzeniu z systemem iOS.

  • No Comments
  • 5 lutego, 2023