Walentynkowy wieczór filmowy
By admin

Walentynkowy wieczór filmowy

Oto nasze 10 najlepszych filmów na walentynkową randkę… Każdy z nich jest idealny na romantyczny dzień walentynek!

Kiedy Harry poznał Sally (1989)

Kiedy Harry poznał Sally

Gwiazdy: Meg Ryan, Billy Crystal

W 1977 roku, absolwenci college’u Harry Burns (Billy Crystal) i Sally Albright (Meg Ryan) dzielą sporną przejażdżkę samochodem z Chicago do Nowego Jorku, podczas której kłócą się o to, czy mężczyźni i kobiety mogą kiedykolwiek naprawdę być czysto platonicznymi przyjaciółmi. Dziesięć lat później, Harry i Sally spotykają się ponownie w księgarni, a w towarzystwie swoich najlepszych przyjaciół, Jess (Bruno Kirby) i Marie (Carrie Fisher), próbują pozostać przyjaciółmi bez seksu staje się problemem między nimi.

Duma i uprzedzenie (2005)

Duma i uprzedzenie (2005)

Gwiazdy: Keira Knightley, Matthew Macfayden

W tej adaptacji ukochanej powieści Jane Austen, Elizabeth Bennet (Keira Knightley) mieszka z matką, ojcem i siostrami na angielskiej wsi. Jako najstarsza, spotyka się z rosnącą presją ze strony rodziców, by wyjść za mąż. Kiedy szczera Elizabeth zostaje przedstawiona przystojnemu i należącemu do wyższej klasy panu Darcy’emu (Matthew MacFadyen), zaczynają iskrzyć. Chociaż między nimi jest oczywista chemia, zbyt powściągliwa natura Darcy’ego zagraża początkowi ich związku.

CASABLANCA (1942)

CASABLANCA (1942)

Gwiazdy: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Paul Henreid

Rick Blaine (Humphrey Bogart), właściciel nocnego klubu w Casablance, odkrywa, że jego dawna miłość Ilsa (Ingrid Bergman) jest w mieście ze swoim mężem, Victorem Laszlo (Paul Henreid). Laszlo jest znanym buntownikiem, a z Niemcami na ogonie, Ilsa wie, że Rick może pomóc im wydostać się z kraju.

To właśnie miłość (2003)

To właśnie miłość (2003)

Gwiazdy: Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth, Laura Linney, Emma Thompson, Alan Rickman, Keira Knightley

Dziewięć przeplatających się historii bada złożoność jedynej emocji, która łączy nas wszystkich: miłości. Wśród bohaterów są David (Hugh Grant), przystojny, nowo wybrany premier Wielkiej Brytanii, który zakochuje się w młodej pracownicy (Martine McCutcheon), Sarah (Laura Linney), graficzka, której oddanie choremu psychicznie bratu komplikuje życie miłosne, oraz Harry (Alan Rickman), żonaty mężczyzna, którego kusi nowa atrakcyjna sekretarka.

Bezsenność w Seattle (1993)

Bezsenność w Seattle (1993)

Gwiazdy: Tom Hanks, Meg Ryan

Po śmierci żony, Sam Baldwin (Tom Hanks) przeprowadza się do Seattle wraz z synem, Jonah (Ross Mallinger). Kiedy Jonah dzwoni do programu talk-radio, aby znaleźć nową żonę dla swojego ojca, Sam niechętnie wchodzi na linię, aby omówić swoje uczucia. Annie Reed (Meg Ryan), reporterka z Baltimore, słyszy rozmowę Sama i zakochuje się w nim, mimo że jest zaręczona. Nie będąc pewna, dokąd to doprowadzi, pisze do Sama list z prośbą o spotkanie w Empire State Building w Walentynki.

Cztery wesela i pogrzeb (1994)

Cztery wesela i pogrzeb (1994)

Gwiazdy: Hugh Grant, Andie MacDowell

Uroczy Anglik Charles (Hugh Grant) i jego grupa przyjaciół wydają się nie mieć szczęścia w miłości. Kiedy Charles poznaje na weselu piękną Amerykankę Carrie (Andie MacDowell), myśli, że jego szczęście może się zmienić. Jednak po jednej magicznej nocy Carrie wraca do Stanów, kończąc to, co mogło być. Gdy ścieżki Charlesa i Carrie wciąż się krzyżują – podczas kilku zaślubin i jednego pogrzebu – Charles zaczyna wierzyć, że są sobie przeznaczeni, nawet jeśli ich czas wydaje się nie do końca odpowiedni.

PRETTY WOMAN (1990)

PRETTY WOMAN (1990)

Gwiazdy: Julia Roberts, Richard Gere

W tej nowoczesnej aktualizacji „Kopciuszka” prostytutka i bogaty biznesmen zakochują się w sobie, tworząc nieprawdopodobną parę. Podczas podróży służbowej w Los Angeles, Edward (Richard Gere), który zarabia na życie kupując i rozbijając firmy, podrywa dziwkę, Vivian (Julia Roberts), dla żartu. Po tym, jak Edward zatrudnia Vivian, by została u niego na weekend, oboje zbliżają się do siebie, ale odkrywają, że muszą pokonać wiele przeszkód, by zniwelować różnice między swoimi światami.

Edward Nożycoręki (1990)

Edward Nożycoręki (1990)

Gwiazdy: Johnny Depp, Winona Ryder

Naukowiec (Vincent Price) buduje animowaną istotę ludzką – delikatnego Edwarda (Johnny Depp). Naukowiec umiera jednak, zanim zdąży ukończyć montaż Edwarda, pozostawiając młodego człowieka z dziwacznym wyglądem, podkreślonym przez ostrza nożyc, które ma zamiast rąk. Kochająca sprzedawczyni z przedmieścia Peg (Dianne Wiest) odkrywa Edwarda i zabiera go do domu, gdzie zakochuje się w nastoletniej córce Peg (Winona Ryder). Jednak mimo dobroci i talentu artystycznego, ręce Edwarda sprawiają, że staje się on wyrzutkiem.

DIRTY DANCING (1987)

DIRTY DANCING (1987)

Gwiazdy: Patrick Swayze, Jennifer Grey

Baby (Jennifer Grey) jest o jedno beznadziejne lato od Korpusu Pokoju. Ma nadzieję cieszyć się młodością, póki trwa, ale jest rozczarowana, gdy jej letnie plany umieszczają ją w sennym kurorcie w Catskills z rodzicami. Jej szczęście odwraca się jednak, gdy instruktor tańca w kurorcie, Johnny (Patrick Swayze), zatrudnia Baby jako swoją nową partnerkę, a dwójka zakochuje się w sobie. Ojciec Baby zabrania jej spotykać się z Johnnym, ale ona jest zdecydowana pomóc mu w wykonaniu ostatniego wielkiego tańca tego lata.

Pamiętnik (2004)

Pamiętnik (2004)

Gwiazdy: Rachel McAdams, Ryan Gosling, James Garner, Gena Rowlands

W 1940 roku w Karolinie Południowej, pracownik młyna Noah Calhoun (Ryan Gosling) i bogata dziewczyna Allie (Rachel McAdams) są desperacko zakochani. Ale jej rodzice tego nie pochwalają. Kiedy Noah wyjeżdża, by służyć w II wojnie światowej, wydaje się, że to koniec ich romansu. W międzyczasie Allie wiąże się z innym mężczyzną (James Marsden). Ale kiedy Noah wraca do ich małego miasteczka po latach, u progu małżeństwa Allie, szybko staje się jasne, że ich romans wcale się nie skończył.

  • No Comments
  • 6 lutego, 2023