Wielkanocna girlanda z króliczków w kilku prostych krokach!
By admin

Wielkanocna girlanda z króliczków w kilku prostych krokach!

Ta urocza i kolorowa girlanda wielkanocna jest tak łatwa do wykonania z papieru do wycinania i włóczki! Kto nie kocha słodkiego króliczka? Zarówno dzieci, jak i dorośli pokochają robienie tego razem.

Wymagane umiejętności: Brak. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie zajmowałeś się rękodziełem, będziesz w stanie zrobić tę wielkanocną girlandę z króliczków. Będziesz ciąć papier, jak również owijać włóczkę. To całkiem proste!

W tym roku jednym z projektów świątecznego wystroju domu, który zrobiłyśmy razem, była ta wielkanocna girlanda – z uroczymi małymi ogonami króliczków z pomponami!

Ta królicza girlanda nie może być łatwiejsza. Używasz szablonu do wycięcia kształtów króliczków – a następnie możesz użyć widelca do zrobienia pomponów. Następnie sklejasz wszystko razem.

To co kocham w tej wielkanocnej girlandzie to fakt, że mimo iż jest ona na tyle łatwa, że może ją wykonać dziecko, jest to coś, co nie będzie przeszkadzało w powieszeniu jej w Twoim domu.

Wszyscy wiemy, że czasami wielkanocne rękodzieła dla dzieci lądują w szufladzie, ale nie w tym przypadku. Po prostu wybierz swoje ulubione papiery i zacznij tworzyć! W ciągu kilku minut będziesz dekorować na Wielkanoc.

Wielkanocna girlanda

Zbierz te materiały

  • Papier do scrapbookingu – różne kolory, przydadzą się też skrawki!
  • Szablon girlandy króliczków – Klik
  • Włóczka – jeden motek w jasnym kolorze
  • widelec
  • Klej artystyczny
  • nożyczki

Wydrukuj i wytnij króliczki

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, aby stworzyć swoją wielkanocną dekorację jest wydrukowanie szablonu, który widzisz powyżej. Możesz wydrukować go w czerni i bieli – ja dodałam tylko kolor dla zabawy.

Wydrukuj kopię i wytnij co najmniej 9 – 10 króliczków (jeśli nie więcej!) z papieru do scrapbookingu.

Uwaga: Zalecam użycie grubszego papieru do wykonania króliczków. Cienkie arkusze papieru do wycinania nie są tak stabilne dla tego projektu, a także mogą się pomarszczyć, jeśli przymocujesz coś za pomocą kleju.

Zrób ogony z pomponów

Następnie zrobisz po jednym pompie na króliczka używając widelca.

Ogonki

Owiń włóczkę wokół zewnętrznej strony czteroramiennego widelca około 40 razy. Jeśli chcesz, aby Twój pom pom był grubszy, spróbuj 50 lub 60 razy. Możesz również użyć maszyny do robienia pomponów, jeśli ją masz. To naprawdę ułatwia sprawę!

Utnij 8-calowy kawałek włóczki i zwiąż włóczkę w środkowym kłębku. Będziesz wiązać górę i dół razem. Zawiąż pętlę i węzeł supeł tak mocno, jak tylko możesz.

Przetnij obie pętle z każdej strony i puchnij! Możesz przyciąć krawędzie pom, aby nadać mu bardziej schludny wygląd.

Przymocuj króliczki i powieś

Utnij długość włóczki na swoją girlandę. Zrób ją tak długą, jak chcesz, w zależności od tego, gdzie zamierzasz ją powiesić.

Użyj kleju rzemieślniczego, aby przymocować pomki do króliczków, a następnie przymocować króliczki do przędzy. Inną opcją, przynajmniej do powieszenia za uszy, jest taśma. Taśma jest trudniejsza do użycia, aby dołączyć ogony.

Twoja wielkanocna girlanda jest kompletna i gotowa do powieszenia! Ten wielkanocny wystrój wygląda świetnie na płaszczu lub z boku stołu.

Inspiracja: https://diycandy.com/easter-bunny-garland/

  • No Comments
  • 8 marca, 2023